Aktualności

Energooszczędny i bezpieczny: nowy napęd Hägglunds do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym

Podczas Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Gumowego 2022 w Norymberdze firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowy napęd Hägglunds przeznaczony do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym. Napęd ten został zaprojektowany z myślą o znacznym zmniejszeniu zużycia energii, dzięki czemu ogranicza również emisję CO2 podczas codziennej pracy. Podobnie jak napęd elektromechaniczny, to fabrycznie zmontowana i przetestowana jednostka, którą można zamontować na wale w każdej pozycji. Jest ona dostępna w sześciu rozmiarach, co umożliwia jej dopasowanie do wszystkich standardowych rozmiarów maszyn.

Ten nowy napęd Hägglunds zapewnia momenty obrotowe potrzebne do produkcji mieszanek gumy zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem i ogranicza zainstalowaną moc elektryczną do niezbędnego poziomu. Konstruktorzy połączyli serwomotor z hydrostatycznym układem przeniesienia napędu. Regulowana pompa tłokowa osiowa wraz z silnikiem tłokowym promieniowym działa jako automatyczny układ przeniesienia napędu z ciągłą regulacją. W przypadku braku zapotrzebowania na produkcję przetwornica częstotliwości może zmniejszyć szybkość serwomotoru do zera. Dzięki temu nowy napęd bardzo pomoże użytkownikom w efektywnym zarządzaniu energią zgodnie z normą DIN 50001, a tym samym w zmniejszeniu emisji CO2.

Firma Bosch Rexroth fabrycznie montuje tę jednostkę napędową w sześciu rozmiarach, testuje ją i dostarcza jako urządzenie gotowe do podłączenia (plug-and-play). Proces uruchamiania przebiega podobnie, jak w przypadku napędu elektromechanicznego. Nowy napęd można łatwo zamontować na wale w każdej pozycji. Dwukanałowy obwód bezpieczeństwa nie tylko spełnia, ale nawet przekracza wymagania normy DIN 1417 i wyznacza nowe standardy w zakresie odcinania mocy w sytuacjach awaryjnych. Walce są zatrzymywane przy kącie hamowania wynoszącym tylko sześć stopni bez narażania ich na zużycie.

Nowa jednostka napędowa nie wymaga konserwacji i jest wyposażona w funkcję samomonitorowania. Automatycznie utrzymuje optymalne punkty pracy w czasie procesu mieszania. Pracuje bardzo cicho – średnia emisja hałasu jest znacznie niższa od 80 dB(A).

Informacje o produktach Hägglunds:

Hägglunds to marka, która jest synonimem przełomowych technologii bezpośrednich napędów hydraulicznych i ukierunkowania na potrzeby klientów. Projektowane i produkowane w Mellansel (Szwecja) silniki hydrauliczne i kompaktowe systemy napędu bezpośredniego Hägglunds odznaczają się wyjątkową wydajnością, elastycznością i niezawodnością, a o ich zaletach mogą przekonać się klienci z całego świata. Hägglunds jest marką firmy Bosch Rexroth, czołowego globalnego dostawcy technologii napędów i sterowania. Więcej informacji o rozwiązaniach Hägglunds można znaleźć na stronie www.hagglunds.com. Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad  31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.

Bosch Rexroth

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top