Aktualności

COPALP zmienia się w COPA-DATA France

COPA-DATA wzmacnia swoją obecność we Francji. Od 2002 roku COPA-DATA posiadała pakiet większościowy w firmie COPALP z siedzibą w południowo-wschodniej Francji. Teraz nazwa firmy została zmieniona na COPA-DATA France. Ta najmłodsza zależna od COPA-DATA spółka przejmie na terenie Francji zarządzanie całą gamą produktów zenon.

Thomas Punzenberger, CEO COPA-DATA

Zmiana nazwy skutkuje tym, że firma ta stała się jedenastą spółką zależną COPA-DATA na całym świecie. „Włączenie COPALP w struktury COPA-DATA to krok z myślą o przyszłości i  efektywnym konkurowaniu na tak wymagającym rynku jak Europa. Pozwoli to nam także kontynuować prace nad bardzo obiecującym oprogramowaniem, jakim jest straton” – wyjaśnia CEO w COPA-DATA, Thomas Punzenberger. Od wielu lat COPALP rozwijał niezależny sprzętowo system –straton – oferujący zintegrowane środowisko, dzięki któremu sterowniki PLC mogą zostać dostosowane do specyficznych wymagań klienta. To  wbudowane oprogramowanie zostało wdrożone w wielu różnych gałęziach przemysłu na całym świecie, do kontrolowania maszyn i urządzeń. Prace nad systemem straton będą kontynuowane we Francji, jak również stamtąd będzie prowadzona sprzedaż.

Mocny zespół programistów

Spécialisé dans la création de support web et imprimé

Dane z czujników parametrów maszyn mogą być szybko przekazywane nawet do systemów wyższego poziomu poprzez sieć komunikacji danych platform straton lub zenon. Przekłada się to na pełne wykorzystanie potencjału jaki tkwi w interfejsach HMI/SCADA, raportowaniu, IoT (Internecie Rzeczy) czy w Chmurze. Rozwój oraz wsparcie techniczne dla zintegrowanego oprogramowania straton będą kontynuowane w Échirolles, ale odtąd będzie on mocno powiązany z rozwojem pakietu zenon prowadzonym w Salzburgu. „Przejmujemy sprzedaż systemu zenon we Francji. Wsparcie techniczne oraz consulting będą również prowadzone przez nas przy wsparciu centrali w Salzburgu. Jesteśmy podekscytowani perspektywą prezentowania powiązanych systemów zenon i straton na rynku francuskim”, mówi Jérôme Follut, CEO w COPA-DATA France. Firma może również liczyć na wsparcie JS automation, które posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z oprogramowaniem zenon i jest jedną z trzech firm Expert Partner w całej, liczącej ponad 160 przedsiębiorstw społeczności COPA-DATA Partner Community.

COPA-DATA Polska
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top