Aktualności

ABB wprowadza do oferty kompaktowe roboty typu SCARA

ABB powiększa rodzinę małych robotów o pierwsze w swoim portfolio urządzenie typu SCARA, czyli IRB 910SC. Nowy manipulator jest szybki, wydajny i, co charakterystyczne dla produktów ABB, bardzo precyzyjny.
Robot ABB SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm), czyli IRB 910SC to manipulator, który może pracować w ciasnej przestrzeni. Dzięki temu jest idealny do przenoszenia i montażu małych części, jak również do prowadzenia testów produktów i kontroli produkcji. Jego maksymalny udźwig to 6 kg. Jest dostępny w 3 konfiguracjach: IRB 910SC –3/0.45, IRB 910SC – 3/0.55m i IRB 910SC – 3/0.65. Roboty tego typu mają konstrukcję modułową, zróżnicowaną długość ramienia i zasięg odpowiednio: 450 mm, 550 mm i 650 mm. W przypadku tego rozwiązania ABB postawiła na szczególną szybkość i precyzję, tym razem zamkniętą w bardzo małych rozmiarach urządzenia.
Linia robotów IRB 910 SCARA świetnie uzupełnia ofertą ABB dla rynku spożywczego – mówi Łukasz Drewnowski, kierownik marketingu i sprzedaży Lokalnej Jednostki Robotyki ABB. – Małe rozmiary urządzenia, prostota i lekkość konstrukcji, łatwość montażu, a przy tym wyjątkowa szybkość i precyzja ruchów powodują, że SCARA są idealnym rozwiązaniem do wszelkich zadań sortowania, pakowania, czy układania.
Roboty ABB SCARA przeznaczone są do procesów wymagających krótkich cykli, powtarzalności i wysokiej precyzji. Znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i elektronicznym. Zaprojektowane są do takich czynności jak montaż małych części (wkręcanie, wkładanie, montaż, demontaż, mocowanie elementów), przenoszenie części (układanie, sortowanie, transport, pakowanie) oraz kontrola (kontrola produktu, testowanie, kontrola jakości).
Każda wersja robota jest zgodna z normą IP54, co oznacza, że jest zabezpieczona przed wnikaniem pyłów i płynów. Dzięki temu SCARA mogą być wykorzystywane w różnych warunkach produkcyjnych, także automatyzacji pracy w laboratoriach.
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają zakładom energetycznym, klientom przemysłowym oraz sektora transportu i infrastruktury zwiększać swoją wydajność, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 135 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.
ABB to wiodący dostawca robotów przemysłowych. Dostarcza również oprogramowanie dla robotów, urządzenia peryferyjne, modułowe komórki produkcyjne i serwis dla takich dziedzin jak spawalnictwo, przeładunek, linie montażowe, malowanie i wykończenie, pakowanie, paletyzacja i utrzymanie maszyn. Do głównych rynków, na których działa biznes robotyki ABB należą: samochodowy, wytwórstwo metali i plastików, odlewnictwo, elektronika, maszynowy, farmaceutyczny i spożywczy. Silne zorientowanie na rozwiązania pomaga wytwórcom poprawić produktywność, jakość produktu i bezpieczeństwo pracowników. Do tej pory ABB zainstalowała ponad 250 000 robotów na całym świecie.
Biznes robotyki ABB jest w pełni wspierany przez globalny dział sprzedaży i serwisu znajdujący się w 53 krajach w ponad 100 lokalizacjach.
ABB
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top