Aktualności

ABB w Polsce podpisała umowę dystrybucyjną w obszarze systemów zasilania gwarantowanego UPS

Firma Siltec Sp. z o.o. została nowym dystrybutorem systemów UPS produkcji ABB na terenie Polski w zakresie sprzedaży i serwisu. Umowa, podpisana podczas tegorocznych, bielskich targów Energetab, obejmuje kompletny zakres produktowy: systemy jedno- i trójfazowe oraz rozwiązania wolnostojące i modułowe.

Na zdjęciu od Lewej: Wojciech Dziwisz, ABB; Renzo Salmina, ABB; Radosław Sekura, Siltec; Włodzimierz Włodarczyk, Siltec. Fot. Janusz Mazurkiewicz.

Firma Siltec Sp. z o.o. została nowym dystrybutorem systemów UPS produkcji ABB na terenie Polski w zakresie sprzedaży i serwisu. Umowa, podpisana podczas tegorocznych, bielskich targów Energetab, obejmuje kompletny zakres produktowy: systemy jedno- i trójfazowe oraz rozwiązania wolnostojące i modułowe.
Od trzech lat Grupa ABB oferuje globalnie, a od niedawna także na polskim rynku, systemy UPS o mocy nawet do 5 MW. W kraju dotychczasowe działania były skoncentrowane na poszukiwaniach nowego partnera dystrybucyjnego, który oferowałby klientom końcowym pełen zakres usług, od doradztwa przy projektowaniu, poprzez dobór techniczny i sprzedaż urządzeń, aż po obsługę posprzedażową i serwis.

Zależało nam na współpracy z firmą, która ma fachową wiedzę i duże doświadczenie w dostarczaniu kompletnych systemów zasilania gwarantowanego, a nie tylko pojedynczych produktów – powiedział Wojciech Dziwisz z Lokalnej Jednostki Biznesu Przekształcania Mocy ABB. – Stawiając na rozwój sieci sprzedaży oparty o współpracę z renomowanymi partnerami, takimi jak Siltec, chcemy zapewnić wzrost udziału ABB w rynku systemów UPS w Polsce, ale i wysoką jakość obsługi oraz wsparcia technicznego dla klientów końcowych.
Siltec Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie działa w branży zasilania gwarantowanego od 1982 roku. – Od początku istnienia firmy stawiamy na jakość świadczonych usług i oferowanych produktów. Umowa partnerska, podpisana z ABB w zakresie sprzedaży i serwisu zasilaczy UPS wpisuje się w takie podejście do pracy i klienta – mówi Radosław Sekura, kierownik projektu w Siltec. – Klasa produktów ABB w połączeniu z naszym doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą pozwoli zaoferować klientom kompleksową ofertę z najwyższej półki.
Systemy UPS pełnią funkcję bezprzerwowego podtrzymania zasilania, wykorzystując do tego różne rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Z analizy Frost & Sullivan wynika, że rynek systemów UPS w Polsce może rosnąć ponad 6 proc. rocznie i w 2017 roku osiągnąć wartość ponad 75 mln USD. Klientami tego typu rozwiązań są w dużej mierze właściciele centrów danych oraz sektor infrastruktury publicznej, gdzie ciągłość zasilania ma krytyczne znaczenie.
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 140 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.

ABB

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top