Technologie

Technologia przyszłości

Część przedsiębiorców decydujących się na rozpoczęcie nowej inwestycji zazwyczaj z braku wiedzy decyduje się na wprowadzenie tradycyjnych produktów zasilających. Mankamenty tradycyjnego rozwiązania minimalizuje stworzenie zasilania energetycznego zakładu przy zastosowaniu przemysłowej stacji ICZ-E firmy Elektrobud.

Wśród dostępnych na rynku stacji transformatorowych, jedynie opatentowana przez Elektrobud S.A. przemysłowa stacja transformatorowa spełnia wymagania przemysłu w obniżaniu stałych kosztów. Jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają rozwiązań, które efektywnie i skutecznie zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Wielu z tworzących swoje zakłady przedsiębiorców nie ma wiedzy o faktycznych różnicach w kosztach budowy stacji transformatorowych, a także kosztach eksploatacji. Warto stosować rozwiązania, które efektywnie zmniejszają zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do wytworzenia tej samej liczby produktów. Koszty eksploatacji i budowy powinny być wyliczone już na etapie opracowywania projektu inwestycji. Obniżenie kosztów budowy następuje w wyniku zabudowy przemysłowej stacji transformatorowej w pobliżu urządzeń potrzebujących dużo energii elektrycznej. Zyski generuje się poprzez zakup małej ilości kabli niskiego napięcia. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość i długość kabli niskiego napięcia jest bardzo duża, ponieważ taka stacja transformatorowa zabudowana jest przy jej granicy. Wybór tradycyjnego rozwiązania skutkuje zakupem drogich, grubych miedzianych kabli niskiego napięcia. Kable elektryczne nagrzewając się od przepływającego prądu, zamieniają znaczną część energii elektrycznej w  ciepło. Mankamenty tradycyjnego rozwiązania minimalizuje budowa zasilania energetycznego zakładu przy zastosowaniu przemysłowej stacji ICZ-E.

Inteligentne Centrum Zarządzania Energią to nowoczesne rozwiązanie na skalę europejską, które betonowe czy słupowe stacje transformatorowe wyprzedza technologicznie nie tylko dzięki korzyściom finansowym, ale możliwości zlokalizowania przemysłowej stacji transformatorowej nie przy granicy działki, gdzie znajduje się przedsiębiorstwo produkcyjne, ale wewnątrz na przykład hali produkcyjnej. Co jednak w sytuacji, gdy w budynku nie ma już miejsca? Wówczas przemysłową stację transformatorową ICZ-E możemy umieścić na dachu przedsiębiorstwa. Jej specjalna obudowa odporna jest na warunki atmosferyczne. Należy tylko podłączyć ją do instalacji odgromowej.

Stacje transformatorowe, nie dość, że zajmują przestrzeń na działce, gdzie znajduje się zakład produkcyjny, to jeszcze niekoniecznie stanowią estetyczne otoczenie przedsiębiorstwa.

Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, przemysłowa stacja transformatorowa ICZ-E generuje o wiele niższe straty ciepła niż tradycyjne stacje trafo (zarówno kontenerowe, jak i słupowe).

Klient stosując wnętrzową, kompaktową stację transformatorową ICZ-E do zasilania swojego zakładu, zużywa o ok. 20 proc. mniej energii elektrycznej w stosunku do rozwiązania tradycyjnego. Produkcja energii elektrycznej związana jest z emisją CO2, SO2, NO2 oraz pyłów. Zastosowanie, w celu dostarczania energii wnętrzowej, kompaktowej stacji transformatorowej ICZ-E spowoduje zmniejszenie: emisji CO2 z 0,824 Mg/MWh na 0,659 Mg/MWh, Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, przemysłowa stacja transformatorowa ICZ-E generuje o wiele niższe straty ciepła niż tradycyjne stacje trafo (zarówno kontenerowe, jak i słupowe).

Klient stosując przemysłową stację transformatorową ICZ-E do zasilania swojego zakładu, zużywa o ok. 20 proc. mniej energii elektrycznej w stosunku do rozwiązania tradycyjnego.

Wszystkich zainteresowanych tym innowacyjnym rozwiązaniem, którym jest przemysłowa stacja transformatorowa ICZ-E zachęcamy do zapoznanie się z ofertą firmy: www.elektrobud.pl Produktowi Elektrobud S.A. warto się dokładniej przyjrzeć.

Elektrobud

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top