Konferencja - Systemy informatyczne w energetyce SIWE'18
Technologie

Pracuj jak VIP – część II

Jeżeli myślałeś, że w kamerach termowizyjnych nie można wymyślić już nic nowego to spójrz na nową serię kamer FLIR T5xx

Zastosowanie

Dwa nowe modele w ofercie FLIR-a czyli T530 i T540 to wyjątkowe kamery termowizyjne, które są dostępne w rozdzielczości detektora wynoszącej w najwyższym modelu 468×348 pikseli. Dodatkowo dzięki funkcji UltraMax możemy otrzymać obraz aż z 645 888 aktywnymi pikselami! Różny jest również zakres mierzonej temperatury maksymalnej, który może wynosić aż 1500°C dla modelu T540 i 1200°C dla T530.

Trwałość

Wykonanie kamery to bardzo istotna kwestia. Jako urządzenie pomiarowe jest używana w ciężkich warunkach i musi zapewnić dokładny pomiar w nawet najcięższych sytuacjach. Dlatego też kamery FLIR z serii T5xx wykonane są zgodnie z normą szczelności IP54, dzięki czemu zapewniają odpowiednią ochronę na wypadek zachlapania. Ekran dodatkowo chroniony jest przez szkło wykonane w nowoczesnej technologii Dragontrail™ które zabezpiecza wyświetlacz przed uszkodzeniem. Aby uniknąć wyślizgnięcia kamery podczas pomiarów stosujemy pas, który możemy zamocować do kamery oraz obudowy wykonanej z elastomeru poprawiający uchwyt dłoni.

Mobilność

Kamera do pełnego działania gotowa jest w kilka sekund, a po wcześniejszym uruchomieniu posiada fukcję Quick Start która pozwala na wykonywanie pomiarów już po starcie. Można ją zamocować na statywie, a pełna obsługa jest możliwa przy użyciu tylko jednej ręki co wpływa na wygodę pracy. Mnogość zastosowań kamery z serii T5xx dzięki inteligentnym obiektywom o kątach widzenia 42°, 24°,14° pozwala na szybką wymianę i zachowanie ciągłości pracy, bez konieczności dodatkowej kalibracji. Dodatkowym atutem jest układ optyczny, który możemy obracać o 180° względem wyświetlacza. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku.

Wszechstronność

Szybką pracę zapewniają nam najwyższej klasy podzespoły wraz z nowym procesorerm, który wpływa na płynnośc pracy kamery. Przebudowana struktura menu oraz dostęp do szybkich funkcjonalności dzięki sliderowi, na którym możemy sprawdzić wszystkie ustawienia kamery lub zmienić aktywne dane funkcje sprawia, że kamery nie chce się odkładać do walizki. Funkcje jakie mogą Państwo znać ze swoich smartphonów, czyli multitouch oraz przeciąganie elementów dostępne są w tej serii kamer. Poprawiono też funkcjonalność dotykowego ekranu poprzez zamontowanie 4” wyświetlacza, który zapewnia pewny dotyk w każdym miejscu. Dokładność pomiarów, jakie możemy uzyskać dzięki tej kamerze to zasługa wysokiej czułości termicznej, która zależy od dobranego obiektywu. Mamy 2 programowalne przyciski, do których możemy dopasować indywidualne ustawienia. Do wyboru mamy praktycznie wszystkie funkcje, które mogą ułatwić szybką zmianę parametrów.

Szybkość

Nigdy wcześniej nikt nie zatosował w kamerze lasera, który może jednocześnie ustawiać ostrość kamery oraz mierzyć odległość i pole obszaru danego obiektu. W modelach T540 i T530 natomiast mamy taką możliwość. Kamery wyposażone są w odbiornik lasera, który ustala ostrość i idealnie dopasowuje ją do mierzonego obiektu, przez co unikamy błędów przy nieostrych termogramach. Świetną opcją jest również katalogowanie zdjęć do różnych folderów w sytuacji, gdzie operator ma kilka hal bądź różnych obiektów. Pozwala to na szybsze stworzenie raportu tylko ze zdjęć, które nas interesują.

Więcej informacji o kamerach i możliwość prezentacji uzyskają Państwo u autoryzowanego dystrybutora kamer termowizyjnych FLIR.

Miłosz Kałuża – Doradca Techniczny

Euro Pro Group
ul. Jałowcowa 1, 58-200 Dzierżoniów
Tel. 697 790 707
Email: rgonet@europro.com.pl
www.europro.com.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top