Technologie

Oświetleniowe nowości od Lange Łukaszuk na 30. ENERGETAB

Wysoka jakość wykonania, najnowsze rozwiązania technologiczne i ciekawy design – na 30. ENERGETAB Lange Łukaszuk prezentuje oświetleniowe hity takich marek, jak Steinel, Vestel, Lumenia czy polski Micoled.

Na 30. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB goście stoiska Lange Łukaszuk (G21) mogą podziwiać najnowsze propozycje uznanych oświetleniowych marek Steinel, Vestel, Micoled, czy Lumenia.

Najwyższa jakość Steinel

Na stoisku G21 można przyjrzeć się m.in. oświetleniu Steinel. Wśród propozycji firmy cenionej za wysoką jakość i technologiczne zaawansowanie produktów są najnowsze oprawy i czujniki ruchu – do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. – Warto zwrócić uwagę na przykład na zewnętrzny czujnik ruchu iHF 3D, działający w technologii wysokiej częstotliwości, który nie reaguje na czynniki zewnętrzne, czy doskonałe do oświetlania dużych powierzchni reflektory XLED Home 2 i XLED Pro z już wbudowanym czujnikiem – mówi Radosław Szczebak, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. Ponadto oba reflektory są dostępne w wersji XL o większym strumieniu świetlnym, a modelami z serii XLED Pro można zarządzać za pomocą pilota Smart Remote. Ciekawą propozycją jest również oprawa solarna XSolar LH-N z wbudowanym akumulatorem (do 60 dni świecenia oprawy), czy plafon z czujnikiem wysokiej częstotliwości RS 16 LED. Nowa wersja kultowej oprawy zapewnia aż 940 lumenów i świetnie sprawdza się w korytarzach, klatkach schodowych i łazienkach. Do tego warto zwrócić uwagę na energooszczędną oprawę RS LED M1 z czujnikiem wysokiej częstotliwości 360°, zamkniętym w stylowej obudowie z ramką chromowaną lub wykonaną ze stali nierdzewnej.

Micoled – z polskim rodowodem

W oświetleniowej ofercie Lange Łukaszuk są także oprawy LED polskiego producenta Micoled. To m.in. rodzina produktów dedykowanych oświetlaniu ulic, hal produkcyjnych i terenów przemysłowych – em-Ulica, em-Projektor
i em-Hala w wersji PRO. – Oświetlenie opiera się o wydajne diody Citizen, wielokrotnie bardziej odporne na przepięcia niż oprawy z zasilaczami elektronicznymi, odporne na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne – mówi Tomasz Milczarek, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. Źródła światła oferują żywotność na poziomie 100 000 godzin, moc od 35 do 235 W i strumień świetlny przekraczający 35 000 lumenów w przypadku najmocniejszego modelu. Na uwagę zasługuje też oprawa em-Hala Hermetic, idealna do niskich magazynów. – To lekka, wyposażona w najnowsze diody Samsung oprawa, doskonale doświetlająca duże przestrzenie i powierzchnie roboczą – mówi Tomasz Milczarek. Posiada mleczny klosz, który idealnie rozprasza światło, a przy tym nie oślepia. Dostępna w 3 wersjach (35, 50 i 65 W), zapewnia światło o strumieniu do 7224 lumenów i żywotność LED na poziomie 50 000 godzin. Co ważne, oprawy Micoled nie są to oprawy składane z podzespołów różnych dostawców – każdy element został przemyślany i skonstruowany tak, by zapewniał wieloletnią bezusterkową pracę.

Premiery od Vestel

Wśród nowości prezentowanych na bielskich targach warto przyjrzeć się najnowszym oprawom firmy Vestel. Światowy lider w produkcji oświetlenia i elektroniki wprowadził do oferty m.in. designerski panel LED 27 W 60×60 cm. – Panel w znaczący sposób zwiększa funkcjonalność w biurach i korytarzach, dostarczając światło o przyjemnej barwie 4000 K – mówi Tomasz Milczarek z Lange Łukaszuk. Ciekawą propozycją dla biur i korytarzy oraz do zastosowania w domu, są oprawy podtynkowe Downlight LED w wersji 6 i 8 cali (odpowiednio 13,5 i 19 W). Zastosowano w nich specjalne odbłyśniki oraz klosz, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się dyskretnymi, dostarczającymi jednorodne światło oprawami.

Lumenia stawia na technologię

W kategorii zewnętrznego oświetlenia LED uwagę przykuwają oprawy uliczne firmy Lumenia. Seria S LUM  wyróżnia się zastosowaniem trwałych diod L80B10 o strumieniu świetlnym oprawy do 15 600 lumenów
i żywotności do 300 000 godzin, odpornych nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe. – Lampy generują aż 135 lumenów z jednego Wata, co zmniejsza koszty operacyjne i konserwacyjne. Oprawy te wyróżniają się m.in. posiadaniem certyfikatu ENEC – mówi Tomasz Milczarek. Do tego dochodzi opcja rozłączenia zasilania w momencie otwarcia obudowy, czy wyposażenie opraw w przegub do regulacji kąta pochylenia. Wśród produktów marki jest też oświetlenie wewnętrzne – jak oprawa Sky Lum, stworzona z myślą o biurach, szkołach czy placówkach medycznych. Nowoczesna oprawa o mocy 49 W zapewnia strumień 5105 lumenów, z barwą 3000 lub 5500 K, z żywotnością LED nawet przez 50 000 godzin. – Przy współpracy z czujnikiem obecności i zmierzchu dopasowuje moc świecenia do panujących warunków, co korzystnie wpływa na samopoczucie użytkowników w pomieszczeniu – mówi Tomasz Milczarek.

Nie tylko oświetlenie

Obok oświetlenia, Lange Łukaszuk prezentuje na bielskich targach także specjalne stoisko z narzędziami i elektronarzędziami. Te można obejrzeć i sprawdzić w akcji w specjalnie przygotowanym demobusie. Goście targów mogą przetestować elektronarzędzia Panasonic, agregaty prądotwórcze Scheppach, przekonać się o wysokiej jakości tarcz diamentowych DIAM, wiertnic Marcrist czy narzędzi ręcznych Jokari, NWS i Felo.

www.langelukaszuk.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top