Eksploatacja i Remonty

Profesjonalne narzędzia BAHCO w energetyce

Rok 2016 to aktualnie jubileusz 130 lat produkcji narzędzi BAHCO. Jaka jest historia popularnych narzędzi z rybką i haczykiem w logo? Ergonomia w narzędziach? Jaki asortyment narzędzi najbardziej odpowiada potrzebom współczesnej energetyki?

Szwecja, bo to tam zaczyna się historia produkcji najbardziej jakościowych narzędzi ręcznych. Rok 1886 rusza produkcja pierwszych brzeszczotów . Aby zakomunikować szczególne własności i jakość produktów, wybór logo na narzędziach pada na rybkę z haczykiem, gdzie każdy rozumie jakość takiego haczyka jako doskonałą, a w kolejnych latach symbol ten staje się międzynarodowym, łatwo rozpoznawalnym znakiem. A dzisiaj jest gwarantem najwyższej jakości, wykonania i wydajności przy pracy narzędziami BAHCO. Najbardziej popularny zakres produkowanych narzędzi to klucze płasko-oczkowe, klucze nasadowe, wkrętaki, klucze nastawne, noże, pilniki, piły otworowe, ramki i brzeszczoty wykorzystywane zarówno w energetyce, jak i innych branżach przemysłowych.
Ergonomia w narzędziach? Tak, jeśli narzędzie ma pasować do wykonywanego zadania, użytkownika który wykonuje określoną pracę oraz samego środowiska to wszystkie te czynniki stanowią klucz do stworzenia idealnego wyrobu. Narzędzia ergonomiczne BAHCO projektuje się tak, aby pasowały do ludzkiej ręki, wymagały użycia jak najmniejszej siły i umożliwiały okresowy relaks dla mięśni dłoni redukując jej zmęczenie. Uchwyt jest bowiem najważniejszy, bo zapewnia niezbędne sprzężenie czuciowe umożliwiające dokładną i precyzyjną kontrolę narzędzia, redukując ewentualne drgania przenoszone na rękę i ramię. BAHCO dostosowuje swoje narzędzia ERGO właśnie do potencjału i ograniczeń ludzkiej anatomii dając zawodowcowi pewność , że wykona swoją pracę wydajniej i skuteczniej.
BAHCO to asortyment ponad 800 pozycji kluczy obejmujący niezwykle szeroki zakres zastosowań, co czyni markę specjalistą w dziedzinie kluczy. Od tradycyjnego klucza płaskiego, przez klucze płasko-oczkowe i z grzechotką po popularne, szczególnie w energetyce klucze izolowane 1000V. Kolejna duża grupa narzędzi to wkrętaki, nasadki, grzechotki oraz zestawy w rozwiązaniach metrycznych i calowych. W zakresie narzędzi dynamometrycznych BAHCO oferuje produkty pasujące do wszelkich zastosowań przemysłowych i montażowych, a wszystkie narzędzia pomiarowe są projektowane i produkowane oraz skrupulatnie testowane i certyfikowane tak, aby sprostać najtrudniejszym warunkom pracy. W zakresie ucinaków i szczypiec do wielu zastosowań BAHCO także może zaprezentować szeroką ofertę, od małych wygodnych ucinaków do kabli po mocne i duże szczypce nastawne do ciężkich zastosowań. I najważniejsza grupa narzędzi, wykorzystywanych w energetyce to narzędzia BAHCO do pracy przy urządzeniach pod napięciem 1000V oferująca ponad 250 wyrobów. Wszystkie narzędzia izolowane są bowiem produkowane zgodnie z międzynarodową normą IEC60900 do pracy przy urządzeniach pod napięciem do 1000V prądu zmiennego i 1500V prądy stałego. Są one poddawane ścisłej kontroli i przechodzą surowe próby, ponadto każde podlega indywidualnemu badaniu. Nowością 2016 roku są natomiast narzędzia nieiskrzące.
Ponieważ wszystkie narzędzia zasługują na przechowywanie w odpowiednich warunkach, ostatnia grupa asortymentowa to różnego rodzaju torby, walizki i wózki narzędziowe zapewniające trwałe magazynowanie narzędzi. Dodatkowo istnieje możliwość indywidualnej budowy zestawu narzędziowego do np. aut serwisujących sieć energetyczną. BAHCO, jako lider innowacji oferuje bowiem oprogramowanie za pomocą którego można optymalnie zaplanować konfigurację wkładek i wyposażenia, a tym samym optymalnie dopasować je do indywidulanych potrzeb stanowiska pracy.
Dzięki 130 lat doświadczeń, BAHCO nabyło specjalistyczną wiedzę w projektowaniu i produkcji, a wysoka jakość stali stopowej w połączeniu ze specjalną obróbką zapewnia wytrzymałość, trwałość i odporność na zużycie.
Zapraszamy na stronę internetową www.bahco.com , gdzie można uzyskać aktualne informacje o narzędziach BAHCO i firmie, pobrać katalog oraz najbardziej aktualne informacje o bieżącym asortymencie i akcjach promocyjnych.

Remigiusz Sylwestrzak
SNA EUROPE-POLAND

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top