Aktualności

Noratel – stara nowość na przemysłowym rynku

Pierwsze procesy produkcyjne rozpoczęły się już w 1925 roku, jednak dopiero ostatnie lata przyniosły firmie Noratel renomę, rozgłos i pozycję na światowym poziomie. W początkowych latach istnienia, firma zajmowała się produkcją odbiorników radiowych i głośników, a dziś działalność firmy Noratel koncentruje się na produkcji i dystrybucji transformatorów, dławików i przekładników.
Na polskim rynku producent istnieje od 1993 roku.

Firma Noratel jest jednym z wiodących europejskich producentów wysokiej jakości transformatorów i elementów uzwojonych. Mająca swoją siedzibę w Hokksund w Norwegii, firma Noratel od niespełna 100 lat dostarcza transformatory oraz pokrewne elementy do wielu wiodących przedsiębiorstw przemysłowych w różnych branżach. Produkty firmy Noratel mają szeroką gamę zastosowań na całym świecie: od statków i pociągów po turbiny wiatrowe, windy, schody ruchome czy dźwigi.

Klienci NORATEL Sp. z o.o. to zarówno wielkie międzynarodowe koncerny jak i lokalne firmy dystrybucyjne oraz produkcyjne. Polski oddział firmy większość swoich wyrobów eksportuje do Skandynawii i na rynek niemiecki. Wśród odbiorców są m.in.: producenci urządzeń i aparatów elektrycznych, sprzętu medycznego, telekomunikacyjnego i AGD. Obietnica rynkowa firmy Noratel to produkty spełniające europejskie i światowe standardy, niezawodność i bezpieczeństwo, konkurencyjne ceny oraz terminowe dostawy.

Polski oddział firmy mieści się w miejscowości Dobra, niedaleko Szczecina. Tam też znajduje się największy zakład produkcyjny w Europie, gdzie produkowane są transformatory, dławiki czy przekładniki. Noratel Group zatrudnia łącznie ponad 2300 osób. W Polskim oddziale pracuje obecnie 387 osób, w skład których wchodzą także pracownicy z agencji pracy tymczasowej.

Firma jest liderem na polskim rynku ze względu na wielkość produkcji, liczbę zatrudnionych osób oraz posiada najszerszą ofertę wyrobów standardowych. Wyroby o większych mocach lub innych parametrach technicznych produkowane są w oparciu o indywidualne ustalenia z klientem. Produkty tworzone są z najwyższej jakości materiałów uznanych producentów, zgodnie z obowiązującymi normami, by móc realizować dostawy do najbardziej wymagających klientów.
Wyroby firmy Noratel znajdują się w światowej czołówce produktów wykorzystywanych do odnawialnych źródeł energii. Konstrukcje sięgają od najprostszych dławików suchych, do specjalnie zaprojektowanych, kompleksowych rozwiązań chłodzonych cieczą, wszystkie spełniające wymagania środowiskowe, które dotyczą ochrony antykorozyjnej, stabilności drgań i długiego okresu żywotności.

Firma Noratel może pochwalić się licznymi certyfikatami, które wyróżniają ją na tle innych producentów maszyn elektrycznych. Wysoka jakość wyrobów to w dużej mierze zasługa sprawdzonych i niezawodnych konstrukcji, materiałów używanych w procesie produkcji oraz najwyższych standardów kontroli jakości na różnych etapach powstawania produktu.

System Zarządzania Jakości został pozytywnie zweryfikowany przez Semko-Dekra. Firma może pochwalić się certyfikatami ISO 9001:2015 ISO 14001:2015, czy EN 15085-2, które w ostatnim czasie zostały pozytywnie reakredytowane i będą obowiązywać do 2020 roku. Wszystkie prezentowane wyroby są dopuszczone do obrotu i posiadają oznaczenie CE. Wybrane produkty posiadają także narodowe certyfikaty bezpieczeństwa jak B, UL, NEMKO, FIMKO, SEMKO, DEMKO,VDE.

W ostatnim roku firma może pochwalić się prawie półmilionową produkcją transformatorów i innych oferowanych wyrobów. Nieprzerwanie od wielu lat rozwija się na wielu płaszczyznach, zachowując jednocześnie odpowiednie standardy. Noratel może pochwalić się także nagrodą dla najlepszego dostawcy, przyznaną przez grupę VESTAS.

Noratel

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top