Konferencje

IX odsłona konferencji „Transformatory w Eksploatacji”

Pod koniec kwietnia w hotelu Grand Lubicz w Ustce odbyła się IX konferencja z serii „Transformatory w Eksploatacji”, zorganizowana przez firmę ENERGO-COMPLEX oraz partnerów firmy: OBRE, NYNAS, OMICRON i REINHAUSEN.

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna, która odbyła się w dniach 26-28 kwietnia 2017 roku, była okazją do wymiany doświadczeń technologicznych i naukowych, ale także do integracji środowisk z branży energetycznej i pokrewnych. Prawie dwustu uczestników brało udział w sesjach poświęconych zagadnieniom eksploatacji i diagnostyki transformatorów, innowacyjnym rozwiązaniom w ich konstrukcji oraz gospodarce olejowej.
Omawiano na nich – między innymi – nowe sposoby eliminacji zakłóceń w pomiarach terenowych, innowacje wprowadzane w konstrukcji podobciążeniowych przełączników zaczepów, metody wykrywania uszkodzeń w izolacji przepustów, interpretację wyników badań odkształceń mechanicznych uzwojeń metodą SFRA.
Ostatniego dnia konferencji odbyła się sesja specjalna poświęcona heksofluorkowi siarki w aspekcie zmian wprowadzonych rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego. Omawiano na niej obowiązki podmiotów objętych przepisami nowych rozporządzeń, zagadnienia certyfikacji personelu oraz obsługi urządzeń z izolacj SF6.
Rozmowy eksperckie oraz nawiązywanie kontaktów pomiędzy uczestnikami konferencji miały miejsce także w trakcie spotkań kuluarowych oraz integracyjnej części pomorskiego spotkania. W trakcie pierwszego wieczoru goście uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez szwajcarskiego szefa kuchni, krytyka kulinarnego oraz założyciela Akademii Kulinarnej – Kurta Schellera. W drugiej części wieczoru wystąpił zespół rockowy Ścigani, który miał w swoim repertuarze także utwory słynnego, śląskiego bluesbandu Dżem.
W czwartek po odbyła się uroczysta gala, w trakcie której prezes zarządu firmy Energo-Complex, dr inż. Marek Szrot, wręczył w ramach w podziękowaniu za wieloletnią współpracę statuetki „Pax et Bonum” przedstawicielom firm NYNAS, Maschinenfabrik Reinhausen oraz OMICRON. Wieczór uświetnił koncert orkiestry żeńskiej Les Fammes mającej w repertuarze standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Uczestnicy konferencji reprezentowali różne środowiska z branży energetycznej i pokrewnych. Hotel Grand Lubicz w Ustce gościł przedstawicieli zakładów dystrybucyjnych (PSE, TAURON, ENERGA, ENEA, innogy) przemysłu ciężkiego i producentów energii (Energa Wytwarzanie, KWB Bełchatów, Lafarge Cement, ZEC Bydgoszcz, PGE Energia Odnawialna, Arcelor Mittal Poland , KGHM, Saint Gobain, EDP Renewables), producentów transformatorów i osprzętu transformatorowego (ABB, Power Engineering Transformatory, Fabryka Transformatorów w Żychlinie, Trafta, ZREW, Siemens, Bezpol, Pfisterer), firmy usługowe (ABB Service, FENICE, Energosilesia, EKUT, OPA) oraz przedstawicieli środowisk naukowych z Instytutu Elektrotechniki, ZUT Szczecin oraz Politechnik: Poznańskiej, Lubelskiej, Śląskiej i Opolskiej.

Wręczenie statuetek „Pax et Bonum”

Konferencja była także okazją do zaprezentowania przez firmy oferty swoich usług i nawiązania kontaktów, w kuluarach swoje stoiska reklamowe oprócz organizatorów zaprezentowały firmy: ABB, WIKA, Trafta, ATLAS.
Wysoki poziom merytoryczny konferencji, komfortowe miejsce obrad i przyjazna atmosfera sprawiły, że IX Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Transformatory w Eksploatacji” można uznać za spotkanie bardzo udane i oczekiwać kolejnej, dziesiątej już odsłony w roku 2019.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top