Aktualności

JM-TRONIK – innowacje zasilane energią

Targi ENERGETAB 2018 to idealna okazja, aby przypomnieć historię firmy JM-TRONIK. Firmy, która swoją działalność rozpoczęła od kilkuosobowego zakładu tworzącego nowatorskie rozwiązania dla górnictwa i przemysłu, dziś stając się pionierem rynku elektroenergetycznego w automatyzacji i cyfryzacji.

Co wyróżnia JM-TRONIK? Przede wszystkim konsekwentna realizacja celu. A ten od 37 lat pozostaje niezmienny – osiągnięcie pozycji głównego polskiego producenta innowacyjnych urządzeń dla energetyki. Coroczna obecność marki na targach ENEGETAB, najważniejszym wydarzeniu branży elektrycznej w Polsce, to ogromny prestiż i potwierdzenie, że cel ten został zrealizowany. Jak podkreśla Piotr Matiakowski, Dyrektor Generalny JM-TRONIK, ogromny wpływ miały na to bardzo mocne fundamenty, na których została oparta firma: – Od początku działalności podkreślamy nasze korzenie, jakimi są polskość, rodzinność, innowacyjność, elastyczność i przede wszystkim niezawodność naszych rozwiązań.

Z pasji do energetyki

Tradycja JM-TRONIK sięga aż do 1981 r. To właśnie wtedy w odpowiedzi na potrzeby górnictwa i energetyki w zakresie zabezpieczeń nadprądowych wtórnych swoją działalność rozpoczął Zakład Wytwórczy Przekaźników i Łączników Energetycznych JM-TRONIK. Co ciekawe,

JM-TRONIK jako pierwsze prywatne przedsiębiorstwo otrzymało dopuszczenie Wyższego Urzędu Górniczego. W latach 90-tych spółka rozbudowała Zakład produkcyjny i skupiła się na dynamicznym rozwoju systemów stacyjnych, aparatury zabezpieczeniowej i łączeniowej. Kolejne lata to dynamiczny rozwój, konsekwentne wprowadzanie nowych rozwiązań i poszerzanie oferty, również na rynki zagraniczne.

Innowacyjność i dążenie do doskonałości

Dziś nad realizacją misji firmy czuwa młody i kreatywny zespół, który każdego dnia rozwija nowe urządzenia i systemy, przyczyniać się do dalszej automatyzacji i cyfryzacji rynku elektroenergetycznego. Jak podkreśla Piotr Matiakowski: – Niezmienną siłą naszej organizacji jest energia, która przyczynia się do bycia silnym partnerem, promującym pionierskie rozwiązania wyprzedzające te dostępne już na rynku. Z kolei współpraca z najbardziej renomowanymi jednostkami badawczymi pozwala zaoferować najwyższej klasy produkty, spełniające wymogi norm i przepisów, jednocześnie gwarantując użytkownikom niezawodność i bezpieczeństwo w ich użytkowaniu.

JM-TRONIK dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom chce dawać ludziom możliwość korzystania z przełomowych rozwiązań technologicznych. Aby porozmawiać na temat ich produktów oraz przyszłości branży energetycznej, w dniach 11-13 września zapraszamy na targi ENERGETAB 2018. Zespół JM-TRONIK będzie czekał na Państwa na stoisku 21 w hali A.

JM-TRONIK

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top