Konferencja - Systemy informatyczne w energetyce SIWE'18
Aktualności

Badania termowizyjne – wymogi ubezpieczyciela czy bezpieczeństwo firmy ?

Wiele firm szuka oszczędności energii by obniżyć koszty funkcjonowania firmy. Jest to bardzo pozytywny kierunek działań, a jednym z elementów audytu energetycznego jest badanie termowizyjne . Aby efekt tych działań był większy, zachęcamy do przeprowadzania badań termowizyjnych celem podniesienia także bezpieczeństwa funkcjonowania firmy i obniżenia kosztów ubezpieczenia. Ubezpieczyciele wymagają potwierdzonych kwalifikacji osób wykonujących badanie, można je uzyskać w Ośrodku Szkoleniowym Infrared Training Center w Świdnicy, prowadzonym przez firmę Euro Pro Group na licencji firmy FLIR.

Urządzenie jest tak mądre, jak jego operator -brzmi banalnie ale nabiera sensu w przypadku obsługi urządzeń pomiarowych. Sprzedając kamery termowizyjne FLIR-a często spotykamy się z pytaniami czy zrobienie zdjęcia przy użyciu kamery termowizyjnej uzyskamy prawdziwą wartość temperatury. Niestety nie do końca tak się dzieje, ponieważ za poprawny wynik odpowiada wiele parametrów w kamerze, które należy ustawić przed wykonywaniem pomiaru. Oprócz tego do wykonania poprawnych pomiarów wymagane są też odpowiednie warunki atmosferyczne, które mogą mieć wpływ na wiarygodność pomiaru. Frima Euro Pro Group jest od 2010 roku autoryzowanym dystrybutorem firmy FLIR na Polskę oraz prowadzi Regionalne Centrum Szkoleniowe jako Partner Infrared Training Center. Dlatego też, aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie obsługi kamery zapraszamy naszych klientów do skorzystania ze szkoleń w zakresie:

 • podstaw termografii,
 • badań termowizyjnych w energetyce,
 • badań termowizyjnych w budownictwie

Szkolenia obywają się cyklicznie co miesiąc w Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy. Są to szkolenia 2 dniowe. Pierwszy dzień obejmuje wiadomości z podstaw teoretycznych praw fizyki dotyczących promieniowania podczerwonego oraz termografii, uczymy doboru parametrów temperatury pozornej odbitej oraz metodologii ustalania emisyjności własnej zgodnie z normą ISO 18434-1. W drugi dzień szkolimy w zakresie energetyki lub budownictwa. Szkolenie to ukierunkowane jest w obszary i tematy takie, jakie interesują naszych klientów. Końcowe dyplomy uwzględniają tematykę szkolenia. Materiały szkoleniowe oferujemy takie same jak inne placówki szkoleniowe w 22 językach w ponad 50 krajach na świecie. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia ponad 50 lat praktyki firmy FLIR w zakresie pomiarów termowizyjnych .

Celami szkolenia jest :

 • Zdobycie umiejętności kreatywnego doboru metody termowizyjnej do zastosowań w obszarach produkcji, technologii, utrzymania ruchu, budownictwie, przy pracach badawczo-rozwojowych oraz innych niestandardowych aplikacjach na bazie przykładów praktycznych i teoretycznych
 • przedstawienie możliwości i ograniczeń metody termowizyjnej
 • przekazanie wiedzy w zakresie doboru optymalnego sprzętu
 • nauka obsługi kamery i oprogramowania

Program szkolenia obejmuje m.in.:

 • zasady wykonywania pomiaru kamerami termowizyjnymi
 • przykłady standardowych i niestandardowych zastosowań metody w przemyśle przy wykorzystaniu różnych modeli kamer i przyrządów oraz parametrów kamer mających wpływ na wynik pomiaru
 • ustawianie emisyjności własnej materiałów i temperatury pozornej zgodnie z normą ISO 18 43-1 – ćwiczenia praktyczne
 • wykonywanie pomiarów za pomocą kamer termowizyjnych
 • prezentacja programu do analizy pomiarów i samodzielne wykonywanie raportu, analizy termogramów wykonanych w różnych obszarach zastosowań
 • wycieczka do podziemnego miasta w Walimiu z kamerami termowizyjnymi. Szkolenie kończy się uzyskaniem Dyplomu ITC respektowanego na całym świecie przez ubezpieczycieli.

Wczesne wykrycie stanu przedawaryjnego to unikanie postojów, pożarów, awarii – większe bezpieczeństwo funkcjonowania firmy a co za tym idzie niższe koszty ubezpieczenia. Oszczędności z tytułu obniżenia składki ubezpieczeniowej  w zależności od wielkości ryzyka funkcjonowania firmy to realne kwoty , które można przeznaczyć na zakup sprzętu i kwalifikacji pracowników . Gwarantowany zwrot z inwestycji w ciągu maksymalnie dwóch lat , czy się opłaci ? Bezpieczeństwo nie zna ceny.

Euro Pro Group

Tel. 695 763 265, email: mkaluza@europro.com.pl, ul. Jałowcowa 1, 58-200 Dzierżoniów

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To Top